Безкоштовно по Україні 0 800 300 200
Чат-бот

CRS (Common Reporting Standart) – Загальний стандарт звітності


«Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information (CRS) або Загальний стандарт звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (далі − Загальний стандарт звітності CRS або Стандарт CRS) – це міжнародний стандарт, схвалений Радою ОЕСР 15 липня 2014 року, що вимагає від країн, які його імплементують, здійснювати збір інформації від фінансових установ про фінансові рахунки власників рахунків та щорічно на автоматичній основі обмінюватись такою інформацією з юрисдикціями- партнерами з обміну в рамках Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information) (далі - Багатостороння угода CRS).

У зв’язку із приєднанням України до Багатосторонньої угоди CRS та набранням 28.04.2023 чинності Закону України від 20.03.2023 №2970-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законодавчих актів України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки», АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (далі – Банк) як фінансовий агент зобов’язаний здійснювати заходи належної комплексної перевірки (due diligence) фінансових рахунків клієнтів та серед власників рахунків (у певних випадках і серед їх контролюючих осіб) виявляти осіб, які є податковими резидентами інших підзвітних юрисдикцій - партнерів з обміну інформацією. Інформація про такі рахунки у вигляді звіту про підзвітні рахунки подається до Державної податкової служби України.

Отже, з метою забезпечення проведення належної комплексної перевірки, Банку потрібно визначати резидентство усіх клієнтів, незалежно від того, чи є вони резидентами країн, включених до переліку підзвітних юрисдикцій CRS.

Більш детальну інформацію щодо питань CRS Ви можете знайти на наступних сайтах:

https://tax.gov.ua

https://www.mof.gov.ua

https://www.oecd.org/tax/automatic-exchange/crs-implementation-and-assistance/

Додатково АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» повідомляє, що Банк не має права надавати Вам податкові консультації у тому числі щодо визначення Вашого статусу для цілей оподаткування. Закликаємо Клієнтів уважно вивчити інформацію щодо своєї податкової резидентності та у випадку виникнення питань звертатись до своїх податкових консультантів. 

Таким чином, при встановленні ділових відносин/відкритті рахунків та під час актуалізації даних, клієнти Банку зобов’язані заповнювати документи самостійної оцінки Загального стандарту звітності CRS, що додаються.